Sborník Okresního muzea Brno - venkov 2000

Sborník shrnuje příspěvky z odborného sympozia k 70. výročí Podhoráckého muzea. J. Doležel: Tišnov a Tišnovští v právní knize města Brna z poloviny 14. století * J. Unger: Rok 1401 na lelekovickém hradě * J. Čejka: Konec hracích automatů na Tišnovsku * K. Krejčí: Navázání kontaktu s americkými letci po padesáti letech * V. Ustohal: Co v "Tunelech pro Bf 109" nebylo * M. Válka: K etnografické rajonizaci západní Moravy * V. Jirčík: Zpracování lnu na Podhorácku * K. Fic: Nářečí na Tišnovsku * Z. Jelínková: Lidový tanec na Tišnovsku a jeho výzkum * M. Hrádek: Geomorfologie Tišnovska * J. Lacina: Ztráty a nálezy v přírodě tišnovského Podhorácka * V. Urbánková: Vazby Anny Pammrové na tišnovský region * E. Dufková: Významní umělci Národního divadla v Brně pocházející z Tišnovska * Z. Poláková: Muzeum - most k dětskému návštěvníkovi * M. Hosnédlová: Využívání činnosti muzea při plnění učebních cílů základní školy.