STOPY TEXTILNÍCH MAGNÁTŮ V BRNĚ. Löw-Beer - Stiassni - Tugendhat

Knížka, kterou vydalo Muzeum Brněnska v roce 2017, sleduje stopy, které zanechaly, především v Brně, rodiny textilních podnikatelů Löw-Beerů, Stiassnich a Tugendhatů. V publikaci slovníkového charakteru se čtenáři seznámí s osudy příslušníků těchto významných brněnských židovských rodin, s tím, jaké dědictví nejen v Brně zanechali, s budovami, domy a továrnami, které vybudovali – i s jejich architekty. Kolektiv autorů mapuje hmotné i nehmotné dědictví Löw-Beerů, Stiassnich a Tugendhatů (všechny jejich rodinné domy v Brně byly  nedávno rekonstruovány a představují dnes již nepřehlédnutelné památky, které a přitahují velký zájem návštěvníků) a v bohatě ilustrované, graficky nádherně vybavené knížce přináší mimořádně cenné informace.

Obsah: Textilní magnáti v Brně – Osobnosti rodin Löw-Beer, Stiassni a Tugendhat – Architekti – Budovy, domy, továrny – Další místa paměti – Za hranicemi Brna – Post scriptum.

Knížka vydána též v anglické a německé mutaci.